Here are the results! Sorry
if I spelled anyones names wrong. Some of the names are hard to read.
Pee-Wee 37.6-32.8
Spencer Marenco (Unattached) 1st
Jacob Peterson (Kitsap Ironman) 2nd
Pee-Wee 38.4-39.6
Ethan Mendiola (Steelclaw) 1st
Matthew Hays (NWWC) 2nd
Pee-Wee 43.4-45.8
Baily Alvis (Lake Stevens) 1st
Drew Christensen (USA Everett) 2nd
Tyler Smith (Unattached) 3rd
Pee-Wee 52.9
Gage Potter (Rhinos) 1st
Bantam 50
Jordan Martinez (KOTR) 1st
Tristian Nortan (Viking) 2nd
Alex Perrigo (USA Everett) 3rd
Bantam 55
Johnny Mcclain (Kitsap Ironman) 1st
Kyler Alvis (Lake Stevens) 2nd
Mason Marenco (Unattached) 3rd
Bantam 60
Mike Beck (Blue & Gold) 1st
Tanner Belcher (USA Everett) 2nd
Spencer Hanson (Toro) 3rd
Bantam 65
Michael Soler (Rhinos) 1st
Coco Ybarra (Unattached) 2nd
Dajal Menciola (Steelclaw) 3rd
Bantam 70
Tucker Hanson (Toro) 1st
Ralph Moniz (Takedown Express) 2nd
Shenda Snyder (Unattached) 3rd
Bantam 75
Casey Spapto (Blue & Gold) 1st
Blake Cantu (Toro) 2nd
Bantam 75+
Ried Friday (Rhinos) 1st
Midget 55
Walker Meyers (Takedown Express) 1st
Tanner Klemann (Ferndale) 2nd
Taylor Walters (KOTR) 3rd
Midget 60
Kayla Miracle (KOTR) 1st
Brian Burchett (NWWC) 2nd
Brandon Cote (Blue & Gold) 3rd
Midget 65A
Fred Green (Orting) 1st
Mikole Hendricks (Kitsap Ironman) 2nd
Ely Malametz (Rhinos) 3rd
Midget 65B
Noah Cuzzetto (USA Everett) 1st
Boden Longmore (Bear Claw) 2nd
Conner Walch (NWWC) 3rd
Midget 70
Zackary Volk (NWWC) 1st
Alex Rodorgio (Lake Stevens) 2nd
Jonah Perez (Rhinos) 3rd
Midget 75
Ryan Christensen (USA Everett) 1st
Drew Hatch (Marysville) 2nd
Kevin McPherson (NWWC) 3rd
Midget 80
Bobby Reece (Kitsap Ironman) 1st
Cody Vigoren (USA Everett) 2nd
Brandon Stahl (Puyallup) 3rd
Midget 87-95
Spencer Oneil (Orting) 1st
Scott Bardell (Scorpion) 2nd
Anthony Castillo (Takedown Express) 3rd
Novice 60
Dalton Meyers (Takedown Express) 1st
Michael Kipling (Ferndale) 2nd
Novice 65
Jesse Peterson (USA Everett) 1st
Adam Burchett (NWWC) 2nd
Zackary Calkins (Rhinos) 3rd
Novice 70
Taylor Salzberg (Orting) 1st
Eric Soler (USA Evertt) 2nd
Cody Fakkema (KOTR) 3rd
Novice 75
Jake Velarde (NWWC) 1st
Justin Mitchell (Vison Quest) 2nd
Travis Reano (Bear Claw) 3rd
Novice 80
Ian Steen (Puyallup) 1st
Mikey McFarland-Harvey (USA Everett) 2nd
Mike Moniz (Takedown Express) 3rd
Novice 85
Cody Yeik (Kitsap Ironman) 1st
Mandeep Gill (Miri Piri) 2nd
Zach Schut (Scorpions) 3rd
Novice 90-95
Dalton Evanger (Orting) 1st
Matthew Hopkins (Unattached) 2nd
Joshua Crebbin (KOTR) 3rd
Novice 100-105
Richard Anay (TORO) 1st
Max McIntosh (Puyallup) 2nd
Chandler Rodriguez (Tumwater) 3rd
Novice 112
Caleb O'Halek (NWWC) 1st
Lovedeep Dulat (Miri Piri) 2nd
Trevor Hargrave (Tumwater) 3rd
Novice 120
Jamie Gee (Puyallup) 1st
Zack Perez (Rhinos) 2nd
Harkarn Dhesi (Khalsa) 3rd
Novice 130
Amar Phesi (Khalsa) 1st
Tim Fenstermaker (Unattached) 2nd
Novice 140+
Parm Dhesi (Khalsa) 1st
Skyler Hatch (Marysville) 2nd
Novice 140++
Andrew Weitzel (Takedown Express) 1st
Saheel Khan (Khalsa) 2nd
Schoolboy/Girl 70-75
Josh Martinez (KOTR) 1st
Joey Papen (Puyallup) 2nd
Tyler Carlyle (Orting) 3rd
Schoolboy/Girl 80
Ruben Navejos (Takedown Express) 1st
Joah Fennell (Rhinos) 2nd
Joseph Krafft (USA Everett) 3rd
Schoolboy/Girl 85
Ryan Rodorko (Lake Stevens) 1st
Marcus Lelle (Bear Claw) 2nd
Trey Carter (Puyallup) 3rd
Schoolboy/Girl 90
Brain Donaldson (Marysville) 1st
Kiana Witt (Kitsay Ironman) 2nd
Shawn Miracle (KOTR) 3rd
Schoolboy/Girl 95
Tyler King (Mountain View) 1st
Garrett Mann (Takedown Express) 2nd
Steven Walkley (Lake Stevens) 3rd
Schoolboy/Girl 100
Tyler Lamb (Bear Claw) 1st
Riley Prentice (Tumwater) 2nd
Taylor Anderson (Seattle) 3rd
Schoolboy/Girl 105
Demetrius Arizpe (Jets) 1st
Jacob Turek (Rhinos) 2nd
Myles Hollowed (Seattle) 3rd
Schoolboy/Girl 110
James Souza (Puyallup) 1st
Nathan Short (Scorpion) 2nd
Easton Hargrave (Tumwater) 3rd
Schoolboy/Girl 115
Branden Yeik (NWWC) 1st
Lex Duncan (Everett) 2nd
Joel Palabrica (Blue & Gold) 3rd
Schoolboy/Girl 120
Jake Hagen (Unattached) 1st
Trevor Ellis (Takedown Express) 2nd
Allison Fasnacht (Rhinos) 3rd
Schoolboy/Girl 125
Jonnie McOney (Unattached) 1st
John Fenstermaker (Unattached) 2nd
Dillon Jimmie (Ferndale) 3rd
Schoolboy/Girl 145
Sam Gastineau (Viking) 1st
Neils Humphries (Unattached) 2nd
Joey Nasius (Unattached) 3rd
Schoolboy/Girl 165
Keith Kusche (Puyallup) 1st
Brandon Dotson (Bear Claw) 2nd
Schoolboy/Girl 205
Trevor Dykeme (Puyallup) 1st
Navneet Dulat (Miri Piri) 2nd
Schoolboy/Girl 250
Jimmy Lindenstein (Rhinos) 1st
Cadet 91-98
Kyler Shula (Puyallup) 1st
Ken Hernanchez (NWWC) 2nd
Jeremy Wattam (Eastside) 3rd
Cadet 105
Billy Richardson (NWWC) 1st
Patrick Mucha (Tumwater) 2nd
Brandon Rogers (Bear Claw) 3rd
Cadet 112
Jacob Jakela (Vison Quest) 1st
Colton Kusilek (Unattached) 2nd
Brett Tapley (NWWC) 3rd
Cadet 119A
Sam Bauer (Vision Quest) 1st
Alex Acosta (TORO) 2nd
Michael Varnell (Unattached) 3rd
Cadet 119B
Kyle Komata (Eastside) 1st
Daniel McPherson (NWWC) 2nd
Johnny Laughnan (Unattached) 3rd
Cadet 125
Cody Quinn (Eastside) 1st
Robin Palmer (Kitsap Ironman) 2nd
Colt Kaminski (Unattached) 3rd
Cadet 130
Derek Garcia (Lake Stevens) 1st
David Peltier (Viking) 2nd
Steven Hays (NWWC) 3rd
Cadet 135
Alex Pellegrini (Lake Stevens) 1st
Stefan St Marie (Unattached) 2nd
John Ruban (Bear Claw) 3rd
Cadet 140
Michael Gonzales (Ferndale) 1st
Alex Housepian (Viking) 2nd
Travis Turner (Unattached) 3rd
Cadet 145
Nick Bayer (Bear Claw) 1st
Spencer Kabelac (TORO) 2nd
Joel Cruse (Viking) 3rd
Cadet 152
Mat Gastineau (Viking) 1st
Colby Grant (TORO) 2nd
Darren Faber (TORO) 3rd
Cadet 160
Cary Hooper (Viking) 1st
John Tuttle (KOTR) 2nd
David Cook (Rhinos) 3rd
Cadet 189
Cameron Smith (Tumwater) 1st
Will Newman (Unattached) 2nd
Christian Dubois (Unattached) 3rd
Cadet 215
Victor Ognoskie (?) 1st
Zach Teuber (Lake Stevens) 2nd
Chris Neumiller ( KOTR) 3rd
Cadet 275
Ryan Taylor (Anacortes) 1st
Junior 105-112
Devin Orseth (Bear Claw) 1st
Stephen Cameron (Bear Claw) 2nd
Jude Fouquier (Eastside) 3rd
Junior 119-125
David Haight (TORO) 1st
Jeff Whitney (Seattle) 2nd
Steve Scheele (Seattle) 3rd
Junior 130
Andy Duncan (Everett Bruins) 1st
Jacob Grillo (Unattached) 2nd
Tim Primacio (Rhinos) 3rd
Junior 135
Gabe Weber (Vison Quest) 1st
Larry Gunter (Viking) 2nd
Matt Terrill (Bear Claw) 3rd
Junior 140
Troy Walker (USA Everett) 1st
Daniel Kuhn (TORO) 2nd
Robbie Knowlton( Unattached) 3rd
Junior 145
Kevin Willis (Vision Quest) 1st
Josh Lee (Marysville) 2nd
Corey Montgomery (Unattached) 3rd
Junior 152
Zach Grant (TORO) 1st
Cole Anderson (Blue & Gold) 2nd
Adrian Siers (Rhinos) 3rd
Junior 160
Bradley Alfi (Rhinos) 1st
Kenny Morrison (Eastside) 2nd
Samora Garling (Seattle) 3rd
Junior 171A
Jared Smith (Scorpion) 1st
Tyler Eaton (Lake Stevens) 2nd
Josh Nelson (Viking) 3rd
Junior 171B
Tyler Roshau (Unattached) 1st
Wesley Harran (Viking) 2nd
Michael Lomsdalen (Unattached) 3rd
Junior 189
Brad Rabenstein (Pitbulls) 1st
Jordon Krich (Viking) 2nd
Robert Davis (USA Everett) 3rd
Junior 215
Matt Johnston (KOTR) 1st
Connor Powell (Unattached) 2nd
Tyler Carson (Blue and Gold) 3rd
Junior 275
Daniel Varn (KOTR) 1st
Raul Ruiz (Pitbulls) 2nd
Open 132-145.5
Chad Requa (Rhinos) 1st
Wayne Jackson (NWWC) 2nd
Tyson Metz (Hawkeys) 3rd
Open 163
Chris Whitney (Seattle) 1st
Robert Schukar (Snohomish) 2nd
Tedashi Myers (Rhinos) 3rd
Open 185
Craig Fredrickson (Vision Quest) 1st
Taylor Lopez (USA Everett) 2nd
Jeremy Benezra (Eastside) 3rd
Open 211.5
Chris Feist (Bear Claw) 1st
Albert Sanyan (Viking) 2nd
Ryan Gutierrez (Unattached) 3rd
Open 264.5
Richard Korell (Pitbulls) 1st
Curt Armstrong (Viking) 2nd
David Rieben (Rhinos) 3rd