PeeWee-40-42.6
1st-Cale Peth (Yellow Jackets)
2nd-Andy Martin (Whidbey Wildcats)
3rd-Riley Lester (Whidbey Wildcats)
PeeWee-43.146.2
1st-Clark Rogers (Everett Grizzlies)
2nd-Riley Gale (Unattached)
3rd-Paul Sullivan (Puyallup)
PeeWee-48.6-49.6
1st-Kaden Mackowick (Blaine)
2nd-Julian Fryberg (Marysville)
PeeWee-57.1
1st-Gage Potter (USA Everett)
Bantam-45
1st-Jacob Headland (Lk. Stevens)
2nd-Dakota Grafe (Lk. Stevens)
3rd-Ty Eck (Wildcats)
Bantam-50
1st-Baily Alvis (Lk. Stevens)
2nd-Drew Christensen (USA Everett)
3rd-Ty Peth (Yellow Jackets)
Bantam-55
1st-Max Potter (USA Everett)
2nd-Jaylen Fryberg (Marysville)
Bantam-60
1st-Kyler Alvis (Lk. Stevens(
2nd-Jacob Martin (Whidbey Wildcats)
Bantam-65
1st-Tucker Nobert (Skagit)
2nd-Elena Almazan (Rhinos)
3rd-Grant Thomas (Lk. Stevens)
Bantam-70
1st-Stacy Robinson (Marysville)
2nd-Seth Valdez (Unattached)
3rd-Lucas Teklemariam (Rhinos)
Bantam75+
1st-Nicholas Williams (Marysville)
Midget-50
1st-Tyler Gale (unattached)
2nd-Wittstock (Korum YMC)
3rd-William Mitchell (Stellclaw)
Midget-55
1st-Adam Adkinson (Stellclaw)
2nd-Jeremy Nygard (Scorpion)
3rd-Taylor Walters (USA Everett)
Midgt-60
1st-West Weinert (Scorpion)
2nd-Braden Cote (Blue & Gold)
3rd-Jordan Martinez (Wildcats)
Midget-65
1st-Issac Jackson (USA Everett)
2nd-Tanner Belcher (USA Everett)
3rd-Trey Long (Lk. Stevens)
Midget-70
1st-Michael Soler (USA Everett)
2nd-Brady Anderson (Oly. Mnt)
3rd-Harrison Davis (Rhinos)
Midget-75
1st-Ely Malametz (Rhinos(
2nd-Blake Smith (Wildcats)
3rd-Alex Rodorigo (Lk. Stevens)
Midget-80
1st-Jacob Farrell (Steelclaw)
2nd-Michael Efird (YMCA)
3rd-Eli Everson (Steelclaw)
Midget-87
1st-Cody Vigoren (USA Everett)
2nd-Donavan Hamilton (Marysville)
3rd-Drew Hatch (Marysvilley)
Midget-95
1st-Nate Vaughn (Stellclaw)
2nd-River Lopez (Rhinos)
3rd-Blaine Halvorson (Scorpions)
Midget-103
1st-Casey Saparto (Blue & Gold)
2nd-Jordan Jira (Marysville)
Midget-120+
1st-Tyler Hoogendorrn (Seattle)
Novice-60
1st-Fabin Wickham (E. Wenatchee)
2nd-Anthony Bratz (Scorpion)
Novice-65
1st-Mark Johnston (Wildcats)
2nd-Dalton Mann (Unattached)
Novice-70
1st-Noah Cuzzetto (USA Everett)
2nd-Matthew Floresca (Rhinos)
3rd-Matt Iwicki (Eastside)
Novice-75
1st-Eric Soler (USA Everett)
2nd-Lucas Walker (Greater Gold)
3rd-Bryce Thomas (Lk. Stevens)
Novice-80
1st-Conner Gonzles (Scorpion)
2nd-Morgan Stinson (Scorpion)
3rd-Andrew Mahoney-Fernades (Rhinos)
Novice-85
1st-Ryan Christensen (USA Everett)
2nd-Matthew Cuzzetto (USA Everett)
3rd-Casey Walkley (Lk. Stevens)
Novice-90
1st-Mikey McFarland-Harvey (USA
Everett)
2nd-Nathan Allen (Steelclaw)
3rd-Parker Follard (Oregon City)
Novice-95-100
1st-Taylor Shea (USA Everett)
2nd-Nathan Vulliett (USA Everett)
3rd-Wyatt Henderson (Scorpions)
Novice-105
1st-Tanner Zaihla (Unattached)
Novice-112
1st-Loveneet Dulat (Miri Piri)
2nd-Foster Wade (Scorpion)
Novice-120
1st-Jacob Rivas (Yellow Jackets)
2nd-Chris Goetting (Unattached)
3rd-Curtis Billen (Unattached)
Novice-130
1st-Amar Dhesi (Khalsa)
2nd-Trevor Hargrave (Tumwater)
3rd-Devin Purewal (Miri Piri)
Novice-140
1st-Harkarn Dhesi (Khalsa)
2nd-Josh Smith (Scorpion)
3rd-Sam Cruz (YMCA)
Schoolboy/Girl-75
1st-Cody Fakkema (Wildcats)
2nd-Austin Blau (Yellow Jackets)
3rd-Zachary Calkins (Lynnwood)
Schoolboy/Girl-85
1st-Shannon Maris (Orting)
2nd-Joeseph Krafft (USA Everett)
3rd-Nicky Henderson (Yellow Jackets)
Schoolboy/Girl-90
1st-Dermitri Robinson (Marysville)
2nd-Mac Hutchinson (USA Everett)
3rd-Kyle Morgan (Steelclaw)
Schoolboy/Girl-95
1st-Drew Templeman (Orting)
2nd-Ryan Rodorigo (Yellow Jackson)
3rd-Brady Mast (Steelclaw)
Schoolboy/Girl-100
1st-Hunter File (Unattached)
2nd-Wade Weinert (Scorpion)
3rd-Conner Zimmerman (Whidbey)
Schoolboy/Girl-105
1st-Steven Walkley (Lk Stevens)
2nd-Andy Nelson (YMCA)
Schoolboy/Girl-110
1st-Cameron Wade (Scorpion)
2nd-Chandler Rodriquez (Tumwater)
3rd-Nicolas Moreno (Moses Lake)
Schoolboy/Girl-115
1st-Myles Hollowed (Seattle)
2nd-Rebekah Cruz (YMCA)
Schoolboy/Girl-120
1st-Merinder Dhailiwal (Miri Piri)
2nd-Zach Lamb (Greater Gold)
3rd-Tyler Peterson (Wildcats)
Schoolboy/Girl-125
1st-Jasmit Phulka (Miri Piri)
2nd-Zack Perez (Rhinos)
Schoolboy/Girl-130
1st-Easton Hargrave (Tumwater)
2nd-Warren Smith (Wildcats)
3rd-Lucas Smiley (Scorpion)
Schoolboy/Girl-145
1st-Chris Castillo (Unattached)
2nd-Shawn Berg (Scorpion)
3rd-Sam Davis (Wildcats)
Schoolboy/Girl-165
1st-Jack Nevitt (Yellow Jackets)
2nd-Neil Hamilton (Marysville)
3rd-Jake Rowe (Unattached)-130-135
Cadet-84
1st-Joah Fennell (Rhinos)
2nd-Andrew Vulliett (USA Everett)
Cadet-91
1st-Ruben Navejas (Takedown Express)
2nd-Josh Martinez (Wildcat)
3rd-Brandon Fraiser (Unattached)
Cadet-98
1st-Eric Pritchard (NWWC)
2nd-Kyle Floresca (Rhinos)
3rd-Danny Finlayson (YMCA)
Cadet-105
1st-Jesse Borcherdine (NWWC)
2nd-Taylor Anderson (Seattle)
3rd-Kyler Shula (YMCA)
Cadet-112
1st-Brett Tapley (NWWC)
2nd-Tyler Phillips (Rhinos)
3rd-Austin Zarate (Yellow Jackets)
Cadet-119-125
1st-C.Dylan Granard (Eastside)
2nd-Joseph Cruz (YMCA)
3rd-Kyler Mackowiak (Blaine)
Cadet-140-145
1st-Brad Thibodeaux (Berserker)
2nd-Nicko Hughes (Eastside)
Cadet-152
1st-Hamjit Payeurd (Miri Piri)
2nd-Tyler Tarabachia (Yellow Jackets)
3rd-Brydnen Nordstrom (Khalsa)
Cadet-160-171
1st-Grant Haschack
2nd-Brent Haddock (Unattached)
Cadet-189
1st-Chanmit Phuka (Miri Piri)
2nd-Gurvir Dhillon (Khalsa)
Cadet-215
1st-Nauneat Dulat (Miri Piri)
Junior-105
1st-Billy Richardson (NWWC)
Junior-119-125
1st-Cody Mason (Lynnwood)
2nd-Curtis Harriott (Argyle)
Junior-130-135
1st-Mick Polill (NWWC)
2nd-Brandon Yeik (NWWC)
3rd-David Peltier (Viking)
Junior-140-145
1st-Karl Newmann (NWWC)
2nd-Jordan Williams (Unattached)
3rd-Anthony Hughes (Eastside)
Junior-160
1st-Ivan Creet (NWWC)
2nd-Pardeep Rekhit (Khalsa)
Junior-171
1st-Stephen Over (Unattached)
2nd-Ryan Taylor (Tumwater)
Junior-215
1st-Harpreet Dhaliwal (Miri Piri)
Senior 211.5-264.5
1st-Chad Bergman (Mustangs)
2nd-Dan Belcher (USA Everett)